Poprvé jsme se účastnili soutěže obvodního kola ve volejbalu 3 + 3 v kategorii 6. - 7. ročníků. Utkání probíhala na ZŠ genpor. Františka Peřiny v Řepích a soutěže se účastnilo 8 družstev. 

V každém utkání mohli nastoupit vždy 3 dívky a 3 chlapci. Hrálo se na dva vítězné sety do 15.


Ve čtyřčlenné skupině jsme prohráli se ZŠ Věry Čáslavské 0 : 2, se ZŠ Emy Destinnové rovněž 0 : 2, ale v posledním utkání zvítězili nad domácí ZŠ genpor..F. Peřiny 2 : 0. Obsadili jsme tedy ve skupině 3. místo a celkově hráli o 5. - 6. místo. I když byl druhý set velmi vyrovnaný, přesto jsme se ZŠ Pod Marjánkou také prohráli 0 : 2 a obsadili tak konečné 6. místo. Zvítězilo družstvo ZŠ Emy Destinnové.
Nejlepšími z našich hráček byly Veronika, Hanka a Bára, neztratili se Róza, Sofie a Ivan.

Turnaj měl poměrně vysokou úroveň se zastoupením mnoha dívek a chlapců, kteří volejbal již pravidelně trénují. V našem družstvu bylo 6 trénujících dívek, bohužel však žádný chlapec. To zřejmě rozhodlo i o prohrách mnohdy ve velmi vyrovnaných utkáních. Společný trénink před turnajem by také určitě pomohl. Nikdo z chlapců ještě žádné utkání nikdy nehrál.
Chválím všechny za předvedenou snahu, i když projev byl někdy až příliš nervózní, svázaný velkou zodpovědností. Do budoucna se na výuku volejbalu více zaměříme.

Školu reprezentovali: Hanka Akrmanová ze 6.A, Bára Kubátová a Róza Pecánková ze 6.C, Sofie Bučková, Honza Kubeš a Fanda Pozník ze 7.B, Apolena Borde, Veronika Sedláková, Ivan Stanev a Tonda Válek ze 7.C

Napsal Petr Korecký