Znáte školu, ve které mají deváťáci možnost učit se společenskému tanci v rámci vyučování? Školu, ve které je tanec součástí všeobecného vzdělávání? Kde v republice najdete takovou školu? Najdete ji v Dejvicích, kde má společenský tanec už dlouholetou tradici.

Poslední průzkum nedostatku pohybu žáků na ZŠ, nebo otázka rozšíření hudební a výtvarné výchovy o taneční výchovu ukazují, že jsme na naší škole o krok napřed.

Už mnoho let má tento předmět rekordní počet žáků. Deváťáci mívají o tanec velký zájem. Společenský tanec má velmi pozitivní vliv na chování žáků, jejich sebevědomí, fyzickou kondici i psychický stav. Oblékání, etiketa, vztahy mezi dívkami a chlapci, to všechno je náplní našich hodin.
Žáci mají možnost ukázat se na vánočních představeních školy, na plese devátých tříd a na zahradní slavnosti. Kladu důraz také na spolupráci starších žáků s těmi mladšími, a proto jsme kromě společných vánočních choreografií tentokrát zařadili i otevřené hodiny tance pro první a druhé třídy.

Počáteční ostych z obou stran se změnil na velmi povedené hodiny nabité pozitivní energií. Děti měly možnost podívat se na připravené ukázky, naučit se názvy tanců, vyzkoušet si kroky a také nám něco předvedly.

Ráda bych poděkovala dětem i svým kolegyním, že tanci přikládají důležitost, kterou si zaslouží.

Napsala Ingrid Svobodová